Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Ruch na stronie internetowej to ważny element układanki prowadzącej do sukcesu i osiągnięcia wysokich dochodów ze sprzedaży. Wiele osób zastanawia się jak skutecznie promować swoją stronę, aby klienci z łatwością nie tylko ją znaleźli, ale także chętnie na nią wracali. Dowiedz się gdzie i w jaki sposób możesz reklamować swój biznes, aby zwiększyć ruch na swojej stronie.

Whitepress
Promuj swoją stronę w najlepszych portalach!

Jak zwiększyć ruch na stronie – skuteczne sposoby

Pozycjonowanie strony

Jednym ze skutecznych sposobów na to, aby ruch na stronie internetowej był zadowalający, jest pozycjonowanie strony. Właściciele stron internetowych i e-sklepów od zawsze walczą o topowe pozycje w wyszukiwarce. Kiedyś proces pozycjonowania był znacznie łatwiejszy i nie wymagał tak ogromnej pracy, jak teraz.  Wystarczyło dodanie kilku artykułów nasyconych słowami kluczowymi  na stronach o dobrych parametrach jakościowych oraz dodanie wpisów w katalogach stron.  Dodatkowo niektórzy stosowali techniki, które były w stanie oszukać wyszukiwarkę np. dodając mnóstwo byle jakiej treści i słów kluczowych na stronie w kolorze tła, tak aby nie dało się jej przeczytać. Wyszukiwarka traktowała wtedy stronę jako wartościową i pokazywała ją wysoko w wynikach wyszukiwania.

Dziś takie metody nie przejdą. Zaawansowane algorytmy Google potrafią rozróżnić nie tylko jakościową treść, ale także wykryją każdą próbę oszustwa i manipulacji. Stosując nieczyste metody, możesz mieć pewność, że Twoja strona zostanie ukarana, w najlepszym przypadku Banem, czyli spadnie jej jakość i pozycja w wynikach wyszukiwania. W najgorszym wypadku zostanie oznaczona jako spamerska i w ogóle zniknie z wyników wyszukiwania.

Kary nakładane są również za nieodpowiednie linkowanie strony. Obecnie liczą się odnośniki prowadzące z jakościowych i tematycznych stron. Lepiej pozyskać jeden wartościowy link niż sto o niskiej wartości. Jak dawniej ilość miała znaczenie, tak teraz jest zupełnie odwrotnie.

W związku z ciągłymi zmianami w algorytmach wyszukiwarki trzeba ciągle zmieniać strategię pozycjonowania, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, która wie jakie działania są skuteczne i co najważniejsze bezpieczne dla strony.

Pozycjonowanie strony jest skutecznym sposobem na zwiększeniu ruchu na stronie, jednak nie należy do najtańszych. Wszystkie procesy, które są niezbędne do osiągnięcia wysokiej pozycji, są dość kosztowne i czasochłonne, jednak w perspektywie czasu są bardzo opłacalne i na pewno przyniosą korzyści finansowe wielokrotnie większe niż koszty samej usługi. Aby tak się stało, w pierwszej kolejności musisz podjąć działania typu on site, czyli uzupełnić stronę treścią, wprowadzić linkowanie wewnętrzne i przede wszystkim przystosować stronę do użytkowników.

Promowanie artykułów sponsorowanych

Kolejnym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie lub w sklepie internetowym jest publikacja artykułów sponsorowanych. Artykuły sponsorowane to wszystkie treści wysokiej jakości, które publikujesz w innych serwisach ogólno tematycznych lub branżowych powiązanych tematycznie z Twoją działalnością.

Treści sponsorowane przybierają różną formę, mogą to być artykuły blogowe, teksty sprzedażowe, reklamowe, czy artykuły specjalistyczne i poradnikowe. Wszystkie muszą być napisane poprawnie i bezbłędnie. Powinny prezentować produkt lub usługę w ciekawy sposób, przedstawiając korzyści, jakie osiągnie klient, korzystając z oferty. O tym, jak napisać taki artykuł przeczytasz tutaj: Jak napisać skuteczny tekst sprzedażowy.

Promowanie strony za pomocą artykułów sponsorowanych jest obecnie bardzo skutecznym sposobem na pozyskanie ruchu na stronie internetowej. Internauci chętnie czytają artykuły, które, w jakiś sposób mogą im pomóc, odpowiedzieć na ich pytania i rozwiązać ich problemy. Dzięki temu budujesz z nimi relacje i zwiększasz zaufanie do Twojej firmy.  Potencjalni klienci, korzystając z Twojej wiedzy, którą im przekazujesz, chętnie odwdzięczają się, klikając w link i kupując produkt w Twoim sklepie.

Działania kontent marketingowe nie tylko skutecznie zwiększają ruch na stronie, ale także wpływają na pozycjonowanie strony. Umieszczając artykuł sponsorowany na stronie o wysokiej jakości, zyskujesz dodatkowo odnośnik do strony, który poprawia reputację strony i zwiększa jej widoczność w wyszukiwarce.

Gdzie na własną rękę publikować artykułu promocyjne?

Jeśli nie chcesz korzystać z pomocy agencji marketingowej lub po prostu Twój budżet nie jest tak duży, możesz samodzielnie zlecać zamieszczanie tekstów na wybranych przez siebie stronach. W takiej sytuacji zarejestruj się na platformie marketingowej WhitePress. Rejestracja jest oczywiście darmowa. Dzięki niej masz możliwość wyszukania odpowiednich stron i blogów o najwyższych parametrach, które Cię interesują. Możesz wyszukać strony o bardzo dużej ilości użytkowników sięgających nawet kilka milionów dziennie lub strony z mniejszym ruchem o równie wysokich parametrach jakościowych.

Dzięki WhitePress każdy odnajdzie interesujące strony do reklamy swojego biznesu. Ceny za artykuły sponsorowane zamieszczane poprzez platformę  zaczynają się od kilkunastu złotych za bezterminową publikację wpisu. Sprawdź wszystkie korzyści, jakie daje WhitePress.

Skąd wziąć teksty sponsorowane i treści na stronę internetową?

Na pewno masz sporą wiedzę na temat biznesu, który prowadzisz i produktów, które sprzedajesz. Jeśli tylko masz na tyle czasu i lubisz dzielić się wiedzą, wykorzystaj to. Artykuły możesz pisać osobiście. Nie każdy jednak ma na tyle czasu, aby spędzić kilka godzin na przygotowywanie treści, dlatego z pomocą w takiej sytuacji przychodzi profesjonalny copywriter. Korzystając z usługi teksty na zamówienie, zaoszczędzisz swój cenny czas, a teksty przygotowane przez copywritera będą na najwyższym poziomie.