Opisy kategorii dla stron internetowych.
opisy kategorii

Uzupełnij opisy kategorii, a zyskasz więcej niż Ci się wydaje

Włożyłeś mnóstwo czasu, pieniędzy i serca w swój sklep internetowy? Teraz trzeba odpowiednio rozkręcić Twój biznes. Wiadomo, że każdy chce szybko zacząć zarabiać, ale hola hola, są pewne zasady, których trzeba przestrzegać, by to osiągnąć. Jeśli chcesz wypracować długofalowe efekty, w pierwszej kolejności zadbaj o porządną treść. Nie tylko o opisy produktów, ale także o opisy kategorii.

Wzbogać Swój sklep internetowy  o porządne opisy kategorii.

opisy kategorii korzyści

Wraz z ogromną ewolucją Internetu pojawia się coraz więcej sklepów internetowych. Zakupy w sieci nieustannie zyskują na popularności, a dla większości ludzi stały się już codziennością.

Właściciele sklepów internetowych starają się, jak tylko mogą, aby pozyskać dużą liczbę klientów i zadowalającą sprzedaż. Piszą ciekawe opisy produktów, lecz nie zawsze to wystarcza, by osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce. Zapominają o bardzo istotnej rzeczy, jaką są opisy kategorii.

Bądź od nich lepszy i zadbaj o dużą ilość unikalnej i jakościowej treści na swojej stronie.
Pomogę Ci odpowiednio uzupełnić opisy kategorii, wystarczy, że skontaktujesz się ze mną.

Co zyskasz, jeśli ja napiszę dla Ciebie opisy kategorii?

Napiszę dla Ciebie opisy kategorii, które spowodują:

opisy kategorii co ci dadzą
 • Widoczny wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania
 • Zwiększenie ilości  fraz kluczowych, na jakie klienci mogą znaleźć Twój sklep
 • Ułatwienie poruszania się czytelnikowi po sklepie
 • Poprawią reputację sklepu w oczach klienta oraz wyszukiwarki Google
 • Łatwiejsze i skuteczniejsze pozycjonowanie całego sklepu
 • Zaciekawią odbiorców
 • Pokażą czytelnikom korzyści produktów

Opisy kategorii- do czego są Ci potrzebne?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, po co Ci opisy kategorii? Przecież nazwa kategorii sama wskazuje, czego dotyczy. Nie jest to do końca tak, jak może się wydawać.

Opisy kategorii potrzebne są przede wszystkim użytkownikom, aby nie musieli się domyślać, co jest w nich zawarte oraz dobrze zrozumieli, czego dotyczy ta strona. Pomagają również w poruszaniu się po Twoim sklepie lub stronie oczywiście, jeśli są dobrze skonstruowane.

opisy kategorii dlaczego

To jednak nie wszystko. Opisy kategorii mają ogromny wpływ na wyniki wyszukiwania. Jak zapewne już wiesz, Google docenia obszerny i jakościowy content.  Więc jeśli jeszcze nie masz opisów kategorii, uzupełnij je jak najszybciej.

Co to są opisy kategorii?

opisy kategorii po co

Opisy kategorii są jak punkt informacyjny dla klienta i zawierają charakterystykę danego zestawu produktów. To mała skarbnica wiedzy, która określa kierunek klientowi i nawiguje go po Twoim sklepie. Dzięki nim zachęcamy odwiedzających do obejrzenia produktów, zagłębienia się w kolejne podstrony, a także ułatwiamy podejmowanie decyzji o zakupie.

Opis kategorii to jednak nie tylko treść tworzona z myślą o użytkowniku, ale także o wyszukiwarce.

Znana nam wszystkim wyszukiwarka Google dąży do doskonałości. Chce perfekcyjnie dopasować produkt do tego, którego internauta wyszukuje. Sama nazwa kategorii nie wystarczy. Często się zdarza, że nie odzwierciedla ona tego, co zawiera strona. Dlatego bardzo ważne są solidne opisy kategorii, które wzbogacą Twoją stronę czy sklep i pomogą zrozumieć wyszukiwarce, czego dana strona dotyczy. Google dokładniej dopasuje ją do konkretnych wyników wyszukiwania.

Opisy kategorii zazwyczaj są czytane rzadziej, niż inne treści umieszczone na stronie, ale jednak są. Pamiętaj, że piszesz je przede wszystkim dla ludzi, a nie dla robotów. Stawiaj więc na jakość treści.

Jeśli potrzebujesz porządnych opisów kategorii, które polubią klienci i pokochają wyszukiwarki, skontaktuj się ze mną.

opisy kategorii kontakt

Jak napisać opisy kategorii?

Pisząc teksty nie ważne, jakie i do czego mają służyć, zawsze muszą być skierowane do człowieka.  Tak samo opisy kategorii muszą być napisane w jasny i czytelny sposób. Jest to zarazem swego rodzaju tekst sprzedażowy i tekst pisany pod SEO. 

opisy kategorii pamiętaj o nich


Dobry opis kategorii jest przede wszystkim unikatowy, ale także ma:

 • Zachęcający tytuł
 • Ciekawą treść
 • Krótkie akapity
 • Nagłówki
 • Śródtytuły
 • Słowa kluczowe główne
 • Słowa kluczowe pomocnicze i long tail
 • Linkowanie wewnętrzne

Opisy kategorii SEO

opisy kategorii wykres

Jak już wiesz, opisy kategorii mają niesamowity wpływ na Twoją stronę. Są idealnym miejscem na zamieszczenie słów kluczowych, jeśli są naprawdę długie, to możesz ich tam wpleść całkiem sporo. Dzięki temu Twoja strona lub sklep zacznie pojawiać się w wyszukiwarce na frazy, o których nigdy byś nawet nie pomyślał. Ważną rzeczą w opisach kategorii jest także, linkowanie wewnętrzne, które również ma duży wpływ na pozycjonowanie Twojego sklepu.

Jeśli chcesz, żeby Twoja strona była postrzegana lepiej niż strony konkurencji zarówno przez użytkowników, jak i wyszukiwarki, zadbaj o porządne opisy kategorii.

Właśnie takie teksty napiszę dla Ciebie. Wystarczy, że się skontaktujesz ze mną i omówimy szczegóły.


Gdzie umieścić opisy kategorii?

opisy kategorii gdzie są

Zaleca się, aby opisy kategorii znajdowały się na samej górze strony ponad produktami. Nie jest to dobre rozwiązanie, szczególnie kiedy opis jest naprawdę obszerny. Wtedy może nawet odstraszyć klienta, który szuka produktu, a nie długiego tekstu który, tak czy inaczej musi przejrzeć.

 Najlepiej umieścić kilka zdań wstępnych na górze, a resztę treści na dole strony pod listą produktów. Jest to najlepsze rozwiązanie. Nie przysłoni produktów, które są najważniejsze tak samo dla kupującego, jak i sprzedawcy, czyli Ciebie.

Jak długie powinny być opisy kategorii?

Niema na to jednoznacznej odpowiedzi. W Internecie krąży wiele teorii na ten temat. Jednak Google lubi i ceni obszerne i wartościowe treści, dlatego im opis będzie dłuższy, tym lepiej wpłynie to na Twoją stronę, lecz nie należy również przesadzać. Musisz pamiętać, że nie można bez sensu lać wody.

opisy kategorii ułatwij

Ile trzeba czekać na opisy kategorii?

Czas, w jakim napiszę dla Ciebie opis kategorii, uzależniony jest od trudności danego tematu, ilości treści oraz aktualnego obłożenia pracą. Jeśli temat okaże się bardzo obszerny, może to zająć nieco więcej czasu. Przeważnie porządny opis piszę w ciągu 3-4 dni.

Ile kosztują opisy kategorii?

Opisy kategorii wpływ na stronę

Czas wykonania zależny jest od wielu czynników. Aby otrzymać drobiazgowe informacje związane z ceną i czasem realizacji skontaktuj się ze mną, a przekażę Ci wszystkie szczegóły. KONTAKT

Sprawdź całą moją ofertę tekstów, jakie dla Ciebie przygotuję w zakładce kontent marketing. Nie zwlekaj dłużej, wyprzedź swoją konkurencję. Skontaktuj się ze mną i omówmy szczegóły. Do dzieła!

Opisy kategorii uzupełnij
Zapraszam do współpracy zdalny copywriterteksty na zamówienie.
Uzupełnij opisy kategorii i zwiększ swoją pozycję w wyszukiwarce.